Kontakt

Telefonnummer till Kulturskolans expedition: 0171-62 52 64

E-post till Kulturskolans expedition: kulturskolan@enkoping.se

Besöksadress:
Kyrkogatan 2
745 31 Enköping

Administration

Magnus Silén
Rektor
Telefon: 0171-62 55 19, 070-592 55 19
E-post: magnus.silen@enkoping.se

Marcus Jäderholm
Skoltekniker
Telefon: 0171-62 52 99
E-post: marcus.jaderholm@enkoping.se

Lärare

Svetlana Ben
Piano, keyboard, ensembler
Telefon: 073-941 69 71
E-post: svetlana.ben@enkoping.se

Stefan Carlberg
Piano, ensemble
Telefon: 073-941 69 91
E-post: stefan.carlberg@enkoping.se

Carina Cederwall 
Tvärflöjt, blockflöjt, ensembler, musiklek, el sistema
Telefon: 073-941 69 73
E-post: carina.cederwall@enkoping.se

Trixie Eklöf (tjänstledig 20/21)
Dans, musikal

Patrik Eriksson
Fiol, stråkorkester
Telefon: 073-941 69 93
E-post: patrik.eriksson@enkoping.se

Susanna Forsberg (föräldraledig 20/21)
Teater, film, musikal

Cornelia Grönlund
Dans
Telefon: 070-162 62 76
E-post: cornelia.gronlund@enkoping.se

Anette Ineborn 
Piano, keyboard, brasslek, musiklek, el sistema
Telefon: 073-941 69 74
E-post: anette.ineborn@enkoping.se

Mats Johansson 
Gitarr, ensembler
Telefon: 073-941 69 75
E-post: mats.johansson@enkoping.se

Cecilia Pekkari Jäderholm
Sång, musikal, kör, kompanjonmusik
Telefon: 073-941 69 83
E-post: cecilia.pekkari@enkoping.se

Anne Keijser-Strandberg
Tvärflöjt, blockflöjt, musiklek, ensembler, kompanjonmusik
Telefon: 073-941 69 77
E-post: anne.keijser-strandberg@enkoping.se

Camilla Martinsson 
Cello, ensembler, orkester, kompanjonmusik, el sistema
Telefon: 073-941 69 79
E-post: camilla.martinsson@enkoping.se

Peter Martinsson 
Gitarr, ensemble
E-post: peter.martinsson@enkoping.se

Jenny Nordström 
Tvärflöjt, blockflöjt, keyboard, piano, ensembler, orkester, musiklek
Telefon: 073-941 69 81
E-post: jenny.nordstrom@enkoping.se

Kerstin Ottosson
Musiklek, El sistema
E-post: kerstin.ottosson@enkoping.se

Stefan Palmfjord 
Slagverk, ensemble
Telefon: 073-941 69 82
E-post: stefan.palmfjord@enkoping.se

Olga Pascal-Buzurniuc
Piano
Telefon: 073-941 69 94
E-post: olga.pascal-buzurniuc@enkoping.se

Anna Schmidtz 
Saxofon, klarinett, tvärflöjt, oboe, ensembler, blåsorkestrar
Telefon: 073-941 69 85
E-post: anna.schmidtz@enkoping.se

Eva Selgeryd 
Sång, kör, kompanjonmusik
Telefon: 070-162 53 29
E-post: eva.selgeryd@enkoping.se

Birgit Stare 
Horn, trumpet, trombon, tuba, blåsorkester, ensembler
Telefon: 073-941 69 87
E-post: birgit.stare@enkoping.se

Richard Tham
Slagverk, elgitarr, ensemble, musikproduktion
Telefon: 070-162 56 03
E-post: richard.tham@enkoping.se

Julia Tiilikainen-Stade
Teater, musikal
Telefon: 073-941 69 84
E-post: julia.tiilikainen-stade@enkoping.se

Fredrik Torgnysson
Trumpet, trombon, horn, tuba, ensemble, orkester
Telefon: 070-162 62 76
E-post: fredrik.torgnysson@enkoping.se

Lina Torres
El sistema
Telefon: 073-941 69 78
E-post: lina.torres@enkoping.se

Marie Torseng
Sång, klass, piano
Telefon: 073-941 69 72
E-post: marie.torseng@enkoping.se

Robert Westerlund 
Gitarr, ensembler, musikproduktion
Telefon: 073-941 69 89
E-post: robert.westerlund@enkoping.se

Lisbeth Zachrisson-Hellebring
Dans
Kontaktas via expeditionen